سوالات متداول

سوالات متداول

خرید نقدی:

 1. آیا قیمت‌های نقدی ایزی­لند از عرف بازار بالاتر است؟

خیر، فروشندگان طرف قرارداد ایزی­لند بخشی از بازار هستند، لذا تمامی قیمت­ها مطابق عرف بازار و  هر آنچه  در خرید حضوری رایج است، می­باشد. درصورت وجود هرگونه مغایرت می‌توانید با مرکز تماس ایزی‌لند تماس گرفته و مورد را گزارش نمایید.

 1. چگونه می­توانم از ایزی­لند خرید نقدی کنم؟

ابتدا وارد حساب کاربری خود شوید (اگر حساب کاربری برای شما تعریف نشده است، ابتدا ثبتنام کنید). پس از ورود به حساب کاربری، کالا/خدمت موردنظر خود را بررسی نموده و از لیست فروشندگان، فروشنده را انتخاب نموده و به سبد خرید اضافه نمایید. در ادامه می­توانید تعداد کالا را انتخاب کرده و سفارش خود را ثبت نمایید. در قسمت روش دریافت پس از تأیید آدرس موجود و یا ورود آدرس جدید، نسبت به انتخاب روش ارسال کالا اقدام نمایید. در صفحه بازبینی سفارش، جزئیات سفارش شامل کالا­های انتخاب شده، مبلغ قابل پرداخت، آدرس و نام تحویل گیرنده را مجدداً بررسی نموده و تأیید نمایید و در آخر، روش پرداخت خود را انتخاب نموده و پرداخت را انجام دهید. پس از آن‌که پرداخت شما با موفقیت انجام شد فروشنده­­ی کالا/خدمت، سفارش شما را مشاهده نموده و نسبت به ارسال آن برای شما اقدام می­نماید (با توجه به این‌که ارسال کالا به عهده فروشنده است، کلیه هماهنگی­ها جهت ارسال کالا توسط فروشنده صورت می‌پذیرد.)

 1. آیا در خریدهای نقدی امکان پرداخت در محل وجود دارد؟

خیر، درصورت خرید نقدی از سامانه ایزی­لند فقط از طریق درگاه پرداخت آنلاین می­توانید نسبت به پرداخت هزینه اقدام نمایید و امکان پرداخت در محل وجود ندارد.

 

خرید اقساطی از بازارگاه ایزی­لند

 1. چگونه می­توانم از بازارگاه ایزی­لند خرید قسطی انجام دهم؟

جهت خرید اقساطی از ایزی­لند باید علاوه بر داشتن حساب کاربری در این سامانه، اعتبار شما از طرف بانک و یا سازمان طرف قرارداد به ایزی‌لند اعلام شده باشد. نحوه تخصیص اعتبار برای مشتریان به دو حالت زیر صورت می­پذیرد:

 • حالت اول: اگر در بانک­های طرف قرارداد با ایزی­لند (بانک اقتصاد نوین،....) سپرده دارید، جهت اعلام مسدودی سپرده به نفع ایزی‌لند به شعبه بانک مراجعه نمایید تا تخصیص اعتبار در حساب کاربری شما به میزان معین (... % از مبلغ گواهی مسدودی سپرده) صورت گیرد.
 • حالت دوم: اگر کارمند شرکت­ها و یا سازمان­های طرف قرارداد با ایزی­لند هستید، از طرف شرکت خود بصورت گروهی و با اعتبار مشخص به ایزی­لند معرفی خواهید شد و می­توانید از خدمات سامانه ایزی­لند استفاده نمایید.

با داشتن اعتبار به میزان کافی، می­توانید طبق مراحل ثبت سفارش نسبت به خرید اقساطی اقدام نمایید.

جهت انجام خرید اقساطی نیز دو روش وجود دارد:

روش اول (اینترنتی): در این روش شما در وب‌سایت ایزی‌لند کالای مورد نظر خود را یافته و طرح‌های اقساطی که توسط هر یک از فروشندگان ارائه شده را بررسی نمایید. در صورت تمایل می‌توانید طرح مورد نظر خود را انتخاب و نسبت به خرید آن (مطابق دستورالعمل خرید اقساطی)  اقدام نمایید.

روش دوم (حضوری): در این روش ابتدا در وب‌سایت ایزی‌لند در بخش فروشگاه‌های طرف قرارداد  فروشگاه مورد نظر را جستجو کرده و با توجه به اطلاعات تماس و آدرس فروشنده، جهت مراجعه و خرید حضوری اقدام نمایید. لازم به‌ذکر است در روش حضوری شرایط اقساط بصورت توافقی بین فروشنده و خریدار تنظیم می‌گردد.

 1. آیا با داشتن فیش حقوقی و گواهی کسر از حقوق از شرکتی که در آن مشغول به کار هستم، می­توانم از ایزی­لند خرید اقساطی کنم؟

خرید اقساطی از ایزی­لند برای شما در صورتی امکان­پذیر است که شرکت شما جزو شرکت­ها و سازمان­های طرف قرارداد ایزی­لند باشد و در حال حاضر امکان دریافت فیش حقوقی از سایر شرکت‌ها، امکان‌پذیر نیست.

 1. آیا می­توانم بصورت تلفنی سفارش خرید اقساطی دهم؟

خیر، با توجه به اینکه خرید شما می­بایست از طریق سامانه ایزی‌لند صورت گیرد، شما یا باید از طریق حساب کاربری خود در فروشگاه اینترنتی ایزی­لند نسبت به ثبت سفارش و انتخاب فروشنده و طرح مورد نظر خود اقدام و یا با مراجعه به محل فروشگاه یا ارائه‌کننده خدمات که فهرست آن‌ها در ایزی‌لند موجود است، خرید اقساطی نمایید.

 

 

 1. آیا همه افراد می­توانند از ایزی­لند خرید اقساطی کنند؟

خیر، در حال حاضر فقط سپرده­گذاران بانک­های طرف قرارداد ایزی­لند (بانک اقتصاد نوین،....) و پرسنل شرکت­ها و سازمان­های طرف قرارداد ایزی­لند که از طرف شرکت یا سازمان خود به ایزی­لند معرفی شده­اند می­توانند خرید اقساطی انجام دهند.

 1. آیا پیش­پرداخت را باید قبل از تحویل کالا پرداخت کنم یا موقع تحویل کالا هم می­توانم پرداخت کنم؟

در روش خرید اینترنتی پیش‌پرداخت باید در فرآیند ثبت سفارش و از طریق درگاه آنلاین تعبیه شده در سامانه ایزی­لند پرداخت گردد. اما در روش حضوری بسته به توافق خریدار و فروشنده پیش‌پرداخت می‌تواند در همان لحظه خرید و یا در لحظه تحویل کالا از طریق دستگاه pos فروشنده پرداخت گردد. اما توجه داشته باشید که در هر دو روش حضوری و اینترنتی، پرداخت اقساط تنها از طریق سامانه ایزی‌لند امکان‌پذیر است.

 1. میزان اعتبار شخص بر چه اساسی تعیین می­شود؟

اگر تضمین‌کننده‌ی شما بانک­های طرف قرارداد با ایزی­لند (بانک اقتصاد نوین،....) هستند، بانک میزان اعتبار شما را براساس میزان سپرده مسدود شده به نفع ایزی‌لند تعیین کرده و به اطلاع ایزی‌لند می‌رساند. اما اگر تضمین‌کننده‌ی شما شرکت یا سازمانی است که در آن مشغول به کار هستید، شرکت شما میزان اعتبارتان را براساس حقوق دریافتی شما و باتوجه به سیاست‌های خود تعیین کرده و بصورت گروهی اعتبار پرسنل خود را به اطلاع ایزی‌لند می‌رساند.

 1. آیا امکان افزایش اعتبار وجود دارد؟

افزایش اعتبار تنها در صورتی امکان‌پذیر است که بانک و یا شرکت یا سازمان تضمین‌کننده‌ی شما آن را تأیید و به ایزی‌لند اطلاع دهد. لازم به‌ذکر است که افزایش اعتبار از طریق تجمیع چندین سپرده و یا چندین روش اعتبار نظیر تلفیق اعتبار سازمانی با اعتبار سپرده بانکی امکان‌پذیر نمی‌باشد.

 1. آیا با بازپرداخت هر یک از اقساط، اعتبار خریدار مجدداً افزایش می‌یابد؟

بله، با هر قسطی که شما پرداخت می‌کنید، اعتبار شما به میزان همان قسط در حساب کاربری شما شارژ می‌گردد.

 1. برای خرید اقساطی از ایزی­لند چه مدارکی لازم است؟

در حال حاضر فقط سپرده­گذاران بانک­های طرف قرارداد ایزی­لند (بانک اقتصاد نوین،....) و پرسنل شرکت­ها و سازمان­های طرف قرارداد ایزی­لند که از طرف شرکت یا سازمان خود به ایزی­لند معرفی شده­اند می­توانند از ایزی‌لند خرید اقساطی انجام دهند. لذا تنها مدارک مورد نیاز، مدارکی است که از جانب بانک و یا شرکت متبوعه از شما دریافت می‌گردد و ایزی‌لند مدارک دیگری از شما دریافت نمی‌کند.

 1. شرایط اقساط در ایزی­­لند به چه صورت است؟
  • درصورت مراجعه حضوری به فروشگاه­های طرف قرارداد ایزی­لند، شرایط فروش اقساطی کالا توافقی (بین فروشنده و خریدار) می­باشد.
  • درصورتی که قصد خرید از فروشگاه اینترنتی ایزی­لند را دارید، برای کالا انتخاب شده، می­توانید طرح­های متنوع پیشنهادی هر یک از فروشندگان کالا را مشاهده نموده و پس از انتخاب مناسب‌ترین طرح، نسبت به خرید اقدام نمایید.
 2. آیا برای خرید اقساطی در ایزی­لند نیاز به پیش­پرداخت هست؟

میزان پیش­پرداخت بستگی به طرح انتخاب شده توسط شما برای کالای مورد نظرتان دارد. در هر یک از طرح­های اقساطی پیشنهادی توسط فروشندگان برای هر کالا، میزان پیش­پرداخت درج شده است. در صورتی که فروشنده در طرح پیشنهادی خود برای کالایی مبلغی برای پیش‌پرداخت تعیین نکرده باشد، نیازی به پیش‌پرداخت نیست.

 1. کارمزد دریافتی ایزی­لند از خریدار چقدر است؟

ایزی­لند هیچ کارمزدی از خریدار دریافت نمی­کند و فقط سعی دارد در شرایط اقتصادی حاضر، کمک به شرایط اقتصادی خانواده‌ها کرده باشد.

 1. اقساط خود را چگونه باید پرداخت کنم؟

پرداخت اقساط فقط و فقط از طریق درگاه پرداخت اقساطی سامانه ایزی­لند در دو نسخه‌ی برنامه‌کاربردی موبایل و نسخه وب تعبیه شده است، صورت می­گیرد.

 1. تعداد اقساط در ایزی­لند به چه صورت است؟

تعداد اقساط بستگی به طرح انتخاب شده توسط شما برای کالای مورد نظرتان دارد. در هر یک از طرح­های اقساطی پیشنهادی توسط فروشندگان برای هر کالا، تعداد اقساط درج شده است.

 1. سودی که بابت فروش اقساطی دریافت می­گردد چقدر است؟

هنگام خرید اقساطی از سامانه ایزی­لند، برای کالای مورد نظرتان می­توانید طرح‌های اقساطی متنوعی که توسط هریک از فروشندگان ارائه گردیده را انتخاب و تمامی شرایط مربوط به اقساط از جمله میزان پیش‌پرداخت، تعداد اقساط و سود فروش اقساطی را مشاهده نمایید. لازم به ذکر است که ایزی‌لند در تعریف طرح‌ها دخالتی نداشته و همگی طرح‌ها توسط فروشنده به ایزی‌لند اعلام شده است.

 1. آیا امکان تسویه زودهنگام اقساط آتی وجود دارد؟ و در این صورت آیا سود کمتری پرداخت خواهم کرد؟

بله، چنانچه خریدار بخواهد در طی مدت خرید اقساطی کالا نسبت به تسویه مبلغ خرید به‌صورت یک‌جا اقدام نماید در این‌صورت فروشنده متعهد است بهای کل فروش اقساطی کالا را پس از کسر پیش پرداخت و اقساط پرداختی و نیز سود اقساط سررسید نشده تعیین و به خریدار اعلام نماید. در صورت تایید، خریدار متعهد است جهت تسویه حساب، باقیمانده مبلغ خرید را از طریق سامانه ایزی‌لند به حساب فروشنده پرداخت نماید و مراتب اصلاحات لازم در عملیات مالی و اعتباری سامانه و حذف اقساط باقیمانده و تسویه خرید، توسط ایزی‌لند صورت خواهد گرفت.

 1. در صورت تأخیر در پرداخت اقساط چه می­شود؟

درصورت تأخیر در بازپرداخت اقساط، علاوه بر جریمه‌ای که برای خریدار در نظر گرفته می‌شود بلافاصله اگر اعتبار شما از جانب بانک به ایزی‌لند اعلام شده باشد، به بانک اطلاع داده می‌شود تا از محل سپرده، پرداخت قسط را انجام دهد و درصورتی‌که اعتبار شما از سمت شرکت یا سازمان باشد سازمان موظف است از حقوق شما کسر و بلافاصله قسط را پرداخت نماید.

خرید اقساطی بصورت حضوری

 1. چگونه می­توانم از فروشندگان تحت پوشش ایزی­لند بصورت حضوری خرید اقساطی کنم؟

در وب‌سایت ایزی‌لند در بخش فروشگاه‌های طرف قرارداد می‌توانید فروشگاه مورد نظر را جستجو کرده و با توجه به اطلاعات تماس و آدرس فروشنده، جهت مراجعه و خرید حضوری اقدام نمایید. لازم به‌ذکر است که شرایط اقساط بصورت توافقی بین فروشنده و خریدار تنظیم می‌گردد.

 1. آیا می­توانم با چک یا سفته از فروشندگان تحت پوشش ایزی­لند خرید اقساطی کنم؟

خیر، شما فقط در صورتی می‌توانید از ایزی‌لند خرید اقساطی نمایید که یا سپرده‌گذار بانک‌های طرف قرارداد ایزی‌لند باشید و از طرف بانک با اعتباری مشخص به ایزی‌لند معرفی شوید و یا از پرسنل شرکت‌ها یا سازمان‌های طرف قرارداد ایزی‌لند باشید و از طرف شرکت یا سازمان خود با اعتباری مشخص به ایزی‌لند معرفی شوید. اگر در مراجعه حضوری، فروشنده از شما چک یا سفته درخواست کرد متخلف است و باید حتما این مورد را از طریق مرکز تماس به ایزی‌لند اطلاع دهید.

 

 1. آیا در صورت خرید اقساطی بصورت حضوری، باید اقساط را نیز بصورت حضوری پرداخت کنم؟

خیر، خرید چه به‌صورت حضوری انجام شود و چه به‌صورت آنلاین و از طریق بازارگاه ایزی‌لند، پرداخت اقساط از طریق برنامه‌کاربردی موبایل یا وب ایزی‌لند صورت می‌گیرد. درصورت پرداخت قسط به صورت حضوری، معامله از جانب ایزی‌لند باطل محسوب می‌شود.

 

سوالات مشترک

 1. آیا در تمام ساعات شبانه روز می­توانم سفارش خود را ثبت کنم؟

بله، در فروشگاه اینترنتی ایزی­لند در 24 ساعت روز و 7 روز هفته می­توانید سفارش­های خود را ثبت نمایید.

 1. نحوه پیگیری سفارش به چه صورت است؟

پس از اینکه شما سفارش خود را در فروشگاه اینترنتی ایزی­لند ثبت کردید، درخواست شما برای فروشنده ارسال می­گردد و درصورت تأیید فروشنده شما می‌بایست نسبت به پرداخت مبلغ پیش‌پرداخت از طریق سامانه اقدام نمایید و سپس فروشنده جهت هماهنگی و ارسال سفارش با شما تماس خواهد گرفت. اما اگر فروشنده پیش‌فاکتور را تأیید نکند سفارش شما لغو می‌گردد.

 1. آیا می­توانم سوابق سفارش­های خود را ببینم؟

بله، شما با ورود به حساب‌کاربری خود در قسمت خرید­های من می­توانید تمامی خریدهای خود را مشاهده نمایید.

 1. پس از ثبت سفارش فرایند تحویل کالا به چه صورت است و چقدر زمان خواهد برد؟

پس از اینکه شما سفارش خود را در فروشگاه اینترنتی ایزی­لند ثبت کردید، درخواست شما برای فروشنده ارسال می­گردد و فروشنده درصورت تأیید، جهت هماهنگی و ارسال سفارش با شما تماس خواهد گرفت و زمان و نحوه تحویل کالا را بصورت توافقی با فروشنده تعیین خواهد شد.

 1. آیا برای یک سبد خرید محدودیت و یا سقف قیمتی وجود دارد؟

در صورت خرید نقدی محدودیتی در سبد خرید وجود ندارد. اما در صورت خرید اقساطی با توجه به اینکه برای هر کالا طرح‌های اقساطی متفاوتی وجود دارد، لذا برای خرید هر کالا می‌بایست سفارش جداگانه ثبت گردد. ضمناً میزان خرید اقساطی نباید بیشتر از سقف اعتبار شما باشد.

 

 1. آیا می­توانم سفارش خود را لغو کنم؟ چگونه؟

در صورتی که خرید اقساطی انجام داده باشید تا قبل از تأیید پیش‌فاکتور توسط فروشنده فرصت دارید که سفارش خود را لغو نمایید. اما در صورتی که خرید نقدی انجام داده‌اید، اگر هنوز سفارش ارسال نشده باشد باید هرچه سریع‏‌تر انصراف از خرید خود را به واحد پیگیری سفارش‌های ایزی‌لند اطلاع دهید. اما اگر سفارش به شما تحویل شده است قوانین مربوط به انصراف از خرید در بخش ضمانت 7 روز بازگشت کالا را مطالعه نمایید.

 1. آیا قیمت­های درج شده برای کالاها، قیمت خرید نقدی است؟

بله، قیمت­های درج شده مربوط به فروش نقدی کالاها می­باشند. اما درصورتی که قصد خرید اقساطی را دارید باید در قسمت خرید اقساطی از میان فروشندگان و طرح­های پیشنهادی آن­ها برای فروش اقساطی، فروشنده و طرح مورد نظر خود را انتخاب کنید. در مورد هر طرح شرایط اقساط شامل پیش­پرداخت، مبلغ اقساط و تعداد اقساط بطور کامل توضیح داده شده است.

 1. آیا می­توانم با حساب کاربری خود برای شخص دیگری خرید کنم و سفارش به آن شخص تحویل شود؟

اگر سفارش را شما از طریق حساب کاربری خود ثبت کنید، شما به‌عنوان خریدار کالا محسوب شده و در صورتی که خرید اقساطی کرده باشید، باید اقساط آن را از طریق حساب‌کاربری خود پرداخت نمایید. اما اینکه سفارش شما چگونه و به چه آدرسی ارسال گردد بصورت توافقی میان شما و فروشنده صورت می­پذیرد.

 1. آیا در زمان تحویل کالا باید مبلغی پرداخت کنم؟

درصورت خرید اینترنتی و از طریق بازارگاه ایزی‌لند کلیه پرداخت‌ها چه در خریدهای نقدی و چه در خریدهای اقساطی از طریق درگاه‌های آنلاین سامانه‌ی ایزی‌لند صورت می‌پذیرد. اما درصورتی که خرید اقساطی را بصورت حضوری انجام دهید، بسته به توافق شما با فروشنده می‌توانید پیش‌پرداخت را یا در هنگام خرید و یا پس از دریافت کالای ارسال شده توسط فروشنده، پرداخت نمایید.

 1. آیا هزینه ارسال کالا به عهده خریدار است؟

مسئولیت ارسال کالا به‌عهده فروشنده است اما اینکه هزینه ارسال کالا به‌عهده خریدار است یا فروشنده، مابین فروشنده و خریدار توافق می‌گردد.

 1. آیا بستگانم می­توانند کالا را دریافت کنند؟

کالای سفارش داده شده به آدرس مشخص شده در هنگام ثبت سفارش ارسال شده و به خریدار تحویل می‌شود. درصورتی که خریدار در زمان تحویل حضور نداشته باشد، تحویل کالا به شخصی که نام ایشان در هنگام ثبت سفارش به‌عنوان تحویل‌گیرنده مشخص شده است، با ارائه مدرک شناسایی معتبر امکان پذیر است اما به این نکته باید توجه نمایید که تحویل کالا منوط به ثبت تأییدیه دریافت در سامانه توسط خریدار می‌باشد، لذا سفارش در صورتی به شخص تعیین شده تحویل می‌گردد که خریدار در سامانه ایزی‌لند در حساب کاربری خود تأییدیه دریافت را ثبت نماید.

 1. آیا وسایل دارای گارانتی می­باشند؟

اگر کالایی دارای گارانتی باشد در مشخصات آن در طرح پیشنهادی توسط فروشنده ذکر شده است و ایزی‌لند در این مورد مسئولیتی ندارد.

 1. اگر کالای دریافت شده ایراد فنی یا آسیب دیدگی داشته باشد، باید چه اقدامی انجام دهم؟

درصورت وجود هرگونه ایراد فنی یا آسیب‌دیدگی در کالای دریافت شده، از طریق دستورالعمل بیان شده در بخش بازگشت کالا و با توجه به قوانین مربوط به ضمانت7 روز بازگشت کالا نسبت به مرجوع کردن کالا به فروشنده اقدام نمایید.

 1. در صورت مغایرت کالای دریافت شده با چیزی که سفارش داده‌ام، چه اقدامی باید انجام دهم؟

درصورت وجود هرگونه مغایرت کالای دریافت شده با سفارش ثبت شده، از طریق دستورالعمل بیان شده در بخش بازگشت کالا و با توجه به قوانین مربوط به ضمانت7 روز بازگشت کالا نسبت به مرجوع کردن کالا به فروشنده اقدام نمایید.

 1.  آیا در ایزی­لند مهلت 7 روزه برای بازگشت کالا وجود دارد؟

بله، اگر کالای خریداری شده ایراد یا اشکال فنی داشته باشد، از نظر مشخصات یا ظاهر فیزیکی با اطلاعات وب‌سایت مغایرت داشته باشد، آسیب دیدگی یا ایراد فیزیکی و ظاهری داشته باشد و یا از خرید خود منصرف شوید، با توجه به قوانین مربوط به ضمانت7 روز بازگشت کالا و از طریق دستورالعمل بیان شده در بخش بازگشت کالا می‌توانید کالای خریداری شده را مرجوع نمایید.