راهنمای خرید از سایت

مراحل ثبت سفارش

خرید نقدی اینترنتی:

  1. پس از ورود به بازارگاه اینترنتی ایزی­لند ابتدا وارد حساب کاربری خود شوید. (اگر حساب کاربری برای شما تعریف نشده است، ابتدا ثبتنام کنید).
  2. کالا/خدمت موردنظر خود را بررسی نموده و از لیست فروشندگان، یکی را انتخاب نموده و به سبد خرید خود اضافه نمایید.
  3. در ادامه تعداد کالا را انتخاب نموده و سفارش خود را ثبت نمایید.
  4. در قسمت روش دریافت پس از تأیید آدرس موجود و یا ورود آدرس جدید، نسبت به انتخاب روش ارسال کالا اقدام نمایید. (در قسمت توضیحات می­توانید اطلاعات تکمیلی در خصوص روش دریافت درج نمایید)
  5. در صفحه بازبینی سفارش، جزئیات سفارش شامل کالا­های انتخاب شده، مبلغ قابل پرداخت، آدرس و نام تحویل گیرنده را مجدداً بررسی نموده و تأیید نمایید.
  6. در آخر، روش پرداخت خود را انتخاب نموده و پرداخت را انجام دهید.
  7. پس از آن‌که پرداخت شما با موفقیت انجام شد فروشنده­­ی کالا/خدمت، سفارش شما را مشاهده نموده و نسبت به ارسال آن برای شما اقدام می­نماید (با توجه به این‌که ارسال کالا به عهده فروشنده است، کلیه هماهنگی­ها جهت ارسال کالا توسط فروشنده صورت می‌پذیرد.)

 

خرید اقساطی اینترنتی:

در این روش شما در وب‌سایت ایزی‌لند کالای مورد نظر خود را یافته و طرح‌های اقساطی که توسط هر یک از فروشندگان ارائه شده را بررسی نمایید. سپس طرح مورد نظر خود را انتخاب کرده و نسبت به خرید آن اقدام نمایید. در این مرحله با توجه به شرایط اقساط، ابتدا اعتبار شما جهت خرید این محصول در سامانه بررسی می‌شود و در صورت کافی بودن اعتبار، به درگاه نقدی جهت پرداخت پیش‌پرداخت هدایت می‌شوید. در صورتی که پرداخت با موفقیت انجام شود سفارش شما در پنل فروشنده (تأمین‌کننده) نمایان می‎شود و فروشنده جهت هماهنگی برای ارسال سفارش به آدرس ذکر شده توسط شما و همچنین زمان ارسال، با شما تماس خواهد گرفت. لازم به ذکر است که بازپرداخت اقساط در سررسیدهای مشخص شده به خریدار یادآوری می‌شود و از طریق درگاه اقساطی تعبیه شده در سامانه نسبت به بازپرداخت اقساط خود اقدام می‌نماید. با بازپرداخت هر یک از اقساط میزان اعتبار خریدار به میزان قسط پرداخت شده افزایش می‌یابد.

 

خرید اقساطی حضوری:

در روش حضوری ابتدا باید در صفحه لیست فروشگاه‌ها در وب‌سایت ایزی‌لند جستجو کرده و فروشگاه مورد نظر خود را پیدا کنید. سپس با توجه به اطلاعات تماس و آدرس فروشنده، جهت مراجعه و خرید حضوری اقدام نمایید. لازم به‌ذکر است که شرایط اقساط و ارسال کالا بصورت توافقی بین فروشنده و خریدار تنظیم می‌گردد. پس از توافق، فروشنده شرایط توافق شده شامل پیش‌پرداخت، مبلغ و تعداد اقساط را در سامانه ‌ایزی‌لند ثبت می‌کند و پیش‌فاکتوری تولید می‌گردد که دارای یک QR code می‌باشد (در مواردی که شرایط طرح اقساطی چندین بار قابل استفاده باشد، فروشنده می‌تواند آن را به‌عنوان چندبار مصرف تعریف نماید). سپس خریدار، QR code ایجاد شده را با موبایل خود از طریق برنامه‌کاربردی ایزی‌لند اسکن می‌کند و یا کد درج شده در ذیل آن را در موبایل خود وارد می‌کند و پیش‌فاکتور را در حساب‌کاربری خود در سامانه ایزی‌لند مشاهده می‌کند. خریدار پس از مطالعه مجدد شرایط توافق شده، پیش‌فاکتور را تأیید می‌نماید و درصورت کافی بودن اعتبار خریدار پیامکی جهت تأیید نهایی فروشنده برای وی ارسال می‌گردد. پس از تأیید نهایی فروشنده در سامانه، اعتبار مربوطه از حساب خریدار کسر می‌گردد و نسبت به پرداخت پیش‌پرداخت به فروشنده اقدام می‌نماید و کالا را دریافت می کند (درصورتی که فروشنده باید کالا را ارسال کند با توجه به اطلاعات ثبت شده در سامانه، پیامکی در خصوص زمان و مکان تحویل سفارش به مشتری ارسال می‌گردد). خریدار می‌تواند جدول بازپرداخت اقساط مربوط به هر خرید خود را در حساب کاربری خود در سامانه ایزی‌لند مشاهده کند. بازپرداخت اقساط نیز در سررسیدهای مشخص شده به خریدار یادآوری می‌شود و از طریق درگاه اقساطی تعبیه شده در سامانه نسبت به بازپرداخت اقساط خود اقدام می‌نماید. با بازپرداخت هر یک از اقساط میزان اعتبار خریدار به میزان قسط پرداخت شده افزایش می‌یابد.