قوانین و مقررات

کلیه اصول و رویه‏‌های ایزی‌لند منطبق با قوانین جمهوری اسلامی ایران، قانون تجارت الکترونیک و قانون حمایت از حقوق مصرف‌کننده است و متعاقباً کاربر نیز موظف به رعایت قوانین مرتبط با کاربر است. در صورتی که در قوانین مندرج، رویه‏‌ها و سرویس‏‌های ایزی‌لند تغییراتی در آینده ایجاد شود، در همین صفحه منتشر و به‌روزرسانی می‌شود و شما توافق می‏‌کنید که استفاده مستمر شما از سایت به معنی پذیرش هرگونه تغییر است.

شرایط و ضوابط استفاده از سایت:

 1. خرید کالا از بازارگاه اینترنتی ایزی‌لند بر مبنای قوانین و آئین‌نامه‌های موجود در تجارت‌الکترونیک و با رعایت کامل تمام قوانین جمهوری اسلامی ایران صورت می‌پذیرد.
 2. کلیه مطالب در دسترس از طریق هر یک از خدمات ایزی­لند، مانند متن، گرافیک، آرم، آیکون دکمه، تصاویر، ویدئوهای تصویری، موارد قابل دانلود و کپی، داده‌ها و کلیه محتوای تولید شده توسط ایزی­لند جزئی از اموال ایزی­لند محسوب می‏‌شود و برای استفاده شخصی و غیرتجاری مشتریان عرضه شده و حق استفاده و نشر تمامی مطالب موجود، در انحصار ایزی­لند است و هرگونه استفاده بدون کسب مجوز کتبی، حق پیگرد قانونی را برای ایزی­لند محفوظ می‏‌دارد. علاوه بر این، متون و اسامی خدمات قابل ارائه از طریق هر یک از خدمات ایجاد شده توسط ایزی­لند و علائم تجاری ثبت شده نیز در انحصار ایزی­لند است و هرگونه استفاده با مقاصد تجاری پیگرد قانونی دارد.
 3. اطلاعات درج شده درخصوص مشخصات فنی کالاهای ارائه شده از منابع معتبر خارجی ترجمه، و یا از شرکت‌های سازنده اخذ گردیده است، ممکن است اطلاعات موجود یا ارائه شده در بازارگاه اینترنتی ایزی‌لند در مواردی غیر دقیق یا دارای خطاهای نگارشی باشد. ایزی‌لند مسئولیتی در قبال اطلاعات ارائه شده برعهده نخواهد گرفت اما به طور مداوم نسبت به بررسی و بروزرسانی اطلاعات و محتویات آن اقدام خواهد نمود.
 4. ایزی‌لند هیچ‌گونه مسئولیتی را در مورد کارکرد سایت که می‌تواند ناشى از عوامل خارج از حوزه مدیریت این سایت باشند (همانند نقص اینترنت، مسائل مخابراتى، تجهیزات سخت‌افزاری و غیره) نمی‌پذیرد.
 5. تمام ابزاری که در بازارگاه اینترنتی ایزی‌لند با هدف ارتباط با مشتریان به کار گرفته می‌شود، فقط برای همین منظور طراحی شده و کاربران متعهد هستند که از این ابزار صرفا برای ارسال و دریافت اطلاعاتی استفاده نمایند که مناسب و مرتبط با بحث سفارش کالا باشد.
 6. سایر سایت‌ها که لینک آن‌ها برای ارائه اطلاعات بیشتر و کامل‌تر به کاربر در ایزی‌لند آورده شده است، مستقل بوده و ایزی‌لند مسئولیتی در قبال محتویات آن‌ها ندارد.
 7. ارتباط کاربران با ایزی‌لند تنها از طریق وب‌سایتhttp://eziland.com ، برنامه کاربردی موبایل ایزی‌لند و مرکز تماس ایزی‌لند که شماره آن در سایت ذکر شده، امکان‌پذیر است. درصورت نیاز، ایزی‌لند برای تماس با خریداران و فروشندگان از اطلاعاتی که توسط فرد در ایزی‌لند درج شده‌است (همانند نشانی، تلفن و ...) استفاده می‌نماید.
 8. ایزی‌لند نهایت تلاش خود را در راستای حفظ امنیت اطلاعات شخصی کاربران به‌کار برده و از این اطلاعات در جهت سرویس‌دهی بهتر و پاسخ‌دهی به موقع و مناسب استفاده می کند.
 9. در صورت استفاده از هر یک از خدمات ایزی­لند، کاربران مسئول حفظ محرمانه بودن حساب و رمز عبور خود هستند و تمامی مسئولیت فعالیت‌‏هایی که تحت حساب‌کاربری و یا رمز ورود انجام می‏‌پذیرد به عهده کاربران است.

 

شرایط و ضوابط خدمات فروش کالا

 1. فروش کالا بر مبنای نوع و مقداری صورت می‌گیرد که خریدار آن را در بازارگاه اینترنتی ایزی‌لند درج نموده است.
 2. فروشنده به هنگام تائید سفارش کالا، مشخصات و زمان ارسال کالا را تعیین کرده و به اطلاع خریدار می‌رساند.
 3. ارزش کالای سفارش داده شده طبق فهرست قیمت سایت محاسبه شده و شامل کلیه مالیات‌ها و عوارض فروش خواهد بود. تنها مبلغی که در بعضی از موارد، به ارزش کالا اضافه می‌شود، هزینه ارسال و بیمه کالا است.
 4. مکان تحویل کالا توسط خریدار در بازارگاه اینترنتی ایزی‌لند درج شده و فروشنده متعهد است با رعایت سیاست‌های معین ارسال کالا، سفارش را در آن مکان و زمان توافق شده و به خریدار تحویل دهد. توجه داشته باشید که تحویل کالا منوط به ثبت تأییدیه دریافت در سامانه توسط خریدار می‌باشد.
 5. کلیه مسئولیت‌های ارسال کالا به عهده فروشنده‌ می‌باشد و ایزی‌لند هیچ‌گونه مسئولیتی در این خصوص ندارد.

 

قوانین خریداران

 • خرید از فروشگاه ایزی­لند به‎منزله مطالعه و قبول کلیه قوانین، توسط خریدارن کالاها و یا استفاده‌کنندگان از خدمات بوده و قابلیت استناد در کلیه مراجع را دارد.
 • امور مرتبط با کمیت و کیفیت کالاها و خدمات عرضه شده از طریق سامانه و بازارگاه مجازی مرتبط با آن و نیز عرضه حضوری آن‌ها در مراکز خدمات و فروشگاه‌های حقیقی عضو سامانه و همچنین شرایط انجام معاملات اقساطی نظیر قیمت، شرایط حمل و تحویل، گارانتی، خدمات پس از فروش، تعداد و مبلغ اقساط، بیمه، مالیات­ها و عوارض و کارمزدها و نرخ سود و سایر موارد مرتبط، تابع توافقات انجام شده فیمابین خریداران محترم از یکطرف و فروشندگان کالاها و یا عرضه‌کنندگان خدمات از طرف دیگر است و ایزی­لند هیچ‌گونه مسئولیتی در این قبیل موارد ندارد.
 • خریداران کالا و یا استفاده‌کنندگان از خدمات در صورت خرید اقساطی متعهدند که در سررسیدهای مقرر، نسبت به پرداخت اقساط از طریق سامانه ایزی­لند اقدام نمایند و در صورت تاخیر در پرداخت اقساط متعهد به جبران خسارات وارده ناشی از تاخیر در پرداخت می‌باشند.
 • کاربران هنگام سفارش کالا ملزم می‌باشند اطلاعات صحیح کامل را در پایگاه درج کنند. بدیهی است کاستی یا نادرستی اطلاعات مانع تکمیل درست و به موقع سفارش خواهد شد.

 

قوانین فروشندگان کالا

 • فروش اقساطی کالاها و محصولات به خریداران توسط فروشنده اعم از طریق سامانه یا حضوری صورت می‌گیرد. لذا مسئولیت­های صدور فاکتور فروش(قرارداد فروش اقساطی کالا) به‌نام خریداران و نیز تقسیط بهای کالا، حمل و تحویل و انبارداری کالاها، بیمه حمل، مالیات‌ها و عوارض ارزش افزوده، بهای اقساطی کالا و گارانتی و خدمات پس از فروش (در صورت ضرورت)، از هر جهت بر عهده فروشنده است و ایزی­لند هیچ‌گونه مسئولیتی در این موارد ندارد.
 • با توجه به اینکه خریداران می‌توانند در وب‌سایت ایزی‌لند به جستجوی فروشگاه‌هایی که کالای مدنظرشان را دارند بپردازند، فروشنده موظف است لیست کالاها و آدرس فروشگاه­ را در اختیار ایزی­لند قرار دهد تا ایزی‌لند نسبت به درج آن­ها در سامانه اقدام نماید. در مواردی که لیست و آدرس مذکور تغییر می­نماید فروشنده می‌بایست مراتب را به ایزی­لند اعلام نماید.
 • در مواردی که کالاها و محصولات موضوع فروش اقساطی، مشمول ضوابط قیمت‌گذاری از سوی مراجع قانونی است فروشنده موظف است ضوابط مذکور را مراعات نماید و مسئولیت پاسخگویی به خریداران و مراجع قانونی مذکور از هر جهت و بابت بر عهده فروشنده است و ایزی­لند هیچگونه مسئولیتی در این قبیل موارد ندارد.
 • فروشنده متعهد است علاوه بر موارد فوق کلیه موارد قانونی و مقررات حاکم بر فروش اقساطی کالاها و محصولات را مراعات نماید. در صورت عدم رعایت ضوابط و مقررات مذکور فروشنده متعهد به پاسخگویی به ادعاهای خریداران و مراجع قانونی مربوطه می‌باشد و ایزی­لند هیچ‌گونه مسئولیتی در این موارد ندارد. به برخی از این موارد در ذیل اشاره شده:
  • ضوابط قانونی قیمت‌گذاری کالا و محصولات
  • مقررات قانونی و نرخ­های مصوب در رابطه با سود فروش­های اقساطی کالاها و خدمات
  • مالکیت، اصالت، و مبانی قانونی بودن کالاها و محصولات عرضه شده
  • هرگونه مغایرت درکیفیت، سلامت، رنگ، اندازه و قیمت کالاها و تخفیفات آن­ها در مقایسه با مشخصات مندرج در سامانه
 • فروشنده متعهد است شماره حساب بانکی متعلق به خود، نام بانک و شعبه مربوط را که جهت جمع‌آوری اقساط و پیش‌دریافت فروش اقساطی کالاها و خدمات اختصاص یافته را به نحو مقتضی به اطلاع شرکت برساند. وصول وجه و اقساط مربوطه صرفا از طریق سامانه و واریز به حساب معرفی شده فروشنده می‌باشد.
 • در صورت اتمام موجودی کالاهای قابل عرضه در سامانه و یا توقف فروش آن‌ها به دلایل ناشی از تغییرات قیمتی، شرایط فروش و عوامل فورس ماژور، فروشنده متعهد است بلافاصله مراتب را در ایزی­لند منعکس و زمان احتمالی بازگشایی فروش مجدد در ایزی­لند را اعلام دارد.
 • فروشنده متعهد است علاوه بر موارد فوق، کلیه مقررات و ضوابط وزارت صنعت، معدن، تجارت و نیز سازمان حمایت از مصرف­کنندگان درخصوص صدور فاکتور فروش شرایط حمل و تحویل و یا عودت کالاهای فروخته شده را مراعات نماید. مسئولیت پاسخگویی به ادعاهای خریداران بر عهده فروشنده بوده و ایزی­لند هیچ‌گونه مسئولیتی در این موارد ندارد. چنانچه به هر دلیل تحویل کالا به خریدار صورت نگیرد فروشنده با تایید خریدار متعهد است ضمن استرداد وجوه دریافتی از خریدار نسبت به لغو فروش از طریق سامانه اقدام نماید.
 • در صورتی که فروش کالا به دلیل عودت کالا از سوی خریدار لغو گردد، حق‌الزحمه شرکت متناسب با مبلغ پیش پرداخت خرید مسترد نخواهد شد و قطعی شده تلقی می‌گردد.
 • چنانچه خریدار بخواهد در طی مدت خرید اقساطی کالا نسبت به تسویه مبلغ خرید به صورت یک‌جا اقدام نماید، فروشنده متعهد است بهای کل فروش اقساطی کالا را پس از کسر پیش پرداخت و اقساط پرداختی و نیز سود اقساط سررسید نشده تعیین و به خریدار اعلام نماید. در صورت تایید، خریدار متعهد است جهت تسویه حساب، باقیمانده مبلغ خرید را از طریق سامانه ایزی­لند به حساب فروشنده پرداخت نماید و مراتب اصلاحات لازم در عملیات مالی و اعتباری سامانه و حذف اقساط باقیمانده و تسویه خرید، توسط شرکت صورت خواهد گرفت.

 

قوانین ارائه­ کنندگان خدمات

 • ارائه خدمات مجری و انجام معاملات اقساطی مربوطه به صورت مستقیم در محل اقامتگاه مجری و یا در محل از پیش مشخص شده به مشتریان صورت می‌گیرد. لذا کلیه مسئولیت­های مرتبط درخصوص چگونگی ارائه این خدمات، کمیت و کیفیت خدمات، بهای خدمات، صدور یا عدم صدور صورتحساب، مالیات­های متعلقه به خدمات، رعایت استانداردهای مربوطه و قوانین و مقررات ناظر به نحوه خدمات، اصول ایمنی و بهداشتی و موارد مشابه بر عهده مجری بوده و ایزی­لند هیچ‌گونه مسئولیتی در این موارد ندارد.
 • چنانچه حق‌الزحمه خدمات مجری مشمول رعایت تعرفه‌های قانونی باشد مسئولیت رعایت تعرفه­ها بر عهده مجری بوده و ایزی­لند هیچ‌گونه مسئولیتی در این موارد ندارد.
 • مجری متعهد است علاوه بر موارد فوق سایر موارد قانونی و ضوابط و مقررات موضوعه مرتبط با ارائه خدمات تخصصی، توسط مجری و کارکنان تحت امر وی در زمینه‌هایی از قبیل اخذ مجوزهای قانونی فعالیت و تاییدیه صلاحیت‌های حرفه‌ای لازم، بیمه‌های مسئولیت و سایر امور مربوطه را مراعات نموده و راساً مسئولیت و هزینه پاسخ‌گویی به شکایات و ادعاهای مشتریان را عهده‌دار بوده و ایزی­لند هیچ‌گونه مسئولیتی در این موارد ندارد.
 • مجری حق واگذاری تمام یا بخشی از خدمات خود به سایر اشخاص ثالث غیر از کارکنان تحت امر خود را ندارد. همچنین مجری مجاز به انتقال و واگذاری تمام یا بخشی از حقوق خود ناشی از این قرارداد نظیر حق استفاده از خدمات سامانه موضوع قرارداد را به سایر اشخاص و بدون جلب موافقت کتبی ایزی­لند ندارد. اجرای این امر منوط به تایید شرکت و انعقاد قرارداد جداگانه فیمابین ایزی­لند و اشخاص مذکور خواهد بود.
 • مجری متعهد است شماره حساب بانکی، نام بانک و شعبه مربوطه را که جهت جمع­آوری پیش دریافت و اقساط معاملات اقساطی تخصیص داده است را کتباً به ایزی­لند اعلام نماید. واریز مبالغ مذکور به حساب معرفی شده فوق بمنزله پرداخت مبالغ به مجری است.
 • چنانچه بنا به عوامل فورس ماژور، تغییرات مدیریتی و یا هرگونه عوامل دیگر، ارائه خدمات به مشتریان متوقف گردد و یا شرایط معاملات اقساطی تغییر یابد، مجری متعهد است بلافاصله مراتب را به سامانه ایزی­لند اعلام نماید و زمان احتمالی بازگشایی ارائه خدمات را مشخص نماید. بدیهی است در غیر اینصورت موضوع خاتمه همکاری و قرارداد حاضر در دستور کار قرار خواهد گرفت.
 • مجری متعهد است کلیه مقررات و ضوابط و بخشنامه­ها و دستورالعمل‌های قانونی حاکم بر چگونگی ارائه خدمات خود را مراعات نماید و شرکت هیچ‌گونه مسئولیتی در این موارد ندارد.
 • چنانچه مشتری بخواهد در طی مدت معاملات اقساطی نسبت به تسویه مبلغ معامله به‌صورت یکجا و پرداخت باقیمانده اقساط قبل از سررسید آن اقدام نماید، مجری متعهد است بهای کل معامله اقساطی را پس از کسر پیش دریافت و اقساط پرداخت شده و نیز سود منظور شده در اقساط سررسید نشده، محاسبه و اعلام نماید و در صورت تایید، مشتری مبلغ تسویه حساب را از طریق سامانه بحساب معرفی شده از سوی مجری واریز می‌نماید و مراتب اصلاحات لازم در عملیات مالی و اعتباری مندرج در سامانه و حذف اقساط باقیمانده و درج مبلغ تسویه حساب توسط شرکت صورت خواهد گرفت.

 

قوانین شرکت‌ها و سازمان‌ها

 • حد اعتباری خرید اقساطی کالا و خدمات از سامانه ایزی‌لند برای هر یک از کارکنان توسط شرکت یا سازمان متبوعه تعیین و همراه با مشخصات کارکنان به ایزی‌لند اعلام میگردد.
 • شرکت‌ها یا سازمان‌ها بازپرداخت بهای اقساطی کالا و خدمات و تسویه بدهی کارکنان بابت خریدهای اقساطی که از طریق سامانه صورت می‌گیرد را تضمین و تعهد می‌نمایند.
 • کارکنان باید نسبت به پرداخت اقساط خرید در مواعد مقرر اقدام نمایند. در صورت عدم پرداخت قسط به فاصله یک روز بعد از تاریخ سررسید، ایزی‌لند مبلغ قسط معوق را از حساب ضامن که بدین منظور اختصاص داده شده است، برداشت و به فروشنده پرداخت می نماید.
 • شرکت یا سازمان باید نسبت به اطلاع‌رسانی لازم به کارکنان خود و شرکت‌های تابعه و وابسته، درباره نحوه استفاده از خدمات سامانه و اجرای توصیه ها و راهنمایی‌های ایزی‌لند در این خصوص به هزینه خود اقدام نماید.
 • شرکت یا سازمان باید علاوه بر ارائه لیست معرفی کارکنان خود وکارکنان شرکت‌های تابعه و وابسته، جهت استفاده از خدمات سامانه، هر ماهه تغییرات لیست مذکور شامل معرفی افراد جدید الاستخدام و نیز کارکنانی که رابطه استخدامی آنان با شرکت قطع گردیده است را با امضای نماینده خود به ایزی‌لند ارسال نماید.
 • تضمین شرکت یا سازمان بابت تعهدات مالی کارکنانی که رابطه استخدامی آنان با شرکت قطع گردیده، در خصوص خریدهایی که آنان از طریق سامانه انجام داده اند همچنان تا تسویه کامل بدهی و پرداخت آخرین قسط به قوت و اعتبار خود باقی خواهد ماند، اما ایزی‌لند پس از دریافت مشخصات این کارکنان، باقیمانده حد اعتباری استفاده نشده آنان را صفر می‌نماید و امکان انجام معاملات جهت انجام خریدهای جدید از آنان سلب می‌گردد.
 • بهای کالا (خدمت) و شرایط خرید اقساطی از سامانه و نیز کیفیت و کمیت کالاهای موضوع معاملات اقساطی و تحویل آن و همچنین شرایط گارانتی و خدمات پس از فروش آنها مابین کارکنان شرکت و فروشندگان و تامین‌کنندگان کالاها و خدمات تعیین و توافق خواهد شد و ایزی‌لند هیچ‌گونه مسئولیتی در این قبیل موارد ندارد.
 • انتقال وجه از سوی کارکنان شرکت به حساب فروشندگان کالا (خدمت) بابت اقساط خرید و نیز درج اطلاعات مرتبط با پیش‌پرداخت و انجام معاملات اقساطی خرید می‌بایستی از طریق سامانه ایزی‌لند صورت پذیرد. در غیر اینصورت کارکنان شرکت و شرکت‌های تابعه همراه با شرکت متبوعه خود، مسئول جبران خسارات وارده به ایزی‌لند خواهند بود.
 • حقوق مادی و معنوی و مالکیت فکری سامانه ایزی‌لند و سایر نرم‌افزارهای ارائه شده توسط ایزی‌لند منحصراً متعلق به ایزی‌لند بوده و شرکت یا هر شخص حقیقی یا حقوقی دیگر حق مشابه سازی، مهندسی معکوس و یا انتقال و اشتراک و یا اعطاء حق بهره‌برداری از تمام یا قسمتی ازآن ها را ندارد. ایزی‌لند صرفاً اجازه استفاده از نرم‌افزارهای ارائه شده را داده و هیچ‌گونه حق مالکیت برای شرکت یا سازمان ایجاد نکرده و نمی‌کند. سامانه ایزی‌لند مشمول تمامی مزایا و حمایت‌های قانون حمایت از حقوق پدیدآورندگان نرم‌افزارهای کامپیوتری و آیین‌نامه‌های اجرایی آن می‌باشد و تمامی مندرجات آن در مقابل اشخاص حقیقی و حقوقی قابل استناد است.

 

قوانین بانک‌ها

 • سرمایه ایزی‌لند حقوق مادی و معنوی مالکیت سامانه ایزی‌لند است که شامل تأمین زیرساخت‌های نرم‌افزاری و سخت‌افزاری جهت ارائه خدمات و نیز بازارگاه اینترنتی و فروشگاه‌های واقعی است که کلاً متعلق به ایزی‌لند است. البته نسخه‌ای از آن در قالب سامانه جهت استفاده در دسترس بانک و مشتریان آن و کارکنان بانک و شرکت‌های تحت پوشش قرار می‌گیرد. سرمایه بانک نیز مشتریان و سپرده‌گذاران و کارکنان بانک و شرکت‌های تحت پوشش است که تمایل به استفاده از خدمات سامانه و بهره‌برداری از فواید آن دارند. سرمایه مشارکت قابل تقویم به ریال نبوده و به عنوان حقوق معنوی آنان در این مشارکت مورد استفاده قرار می‌گیرد.
 • بانک متعهد است نسبت به معرفی سامانه جهت استفاده سپرده‌گذاران و مشتریان و کارکنان بانک و شرکت‌های تحت پوشش به‌نحوی اقدام نماید تا آنان را جهت عضویت در سامانه ترغیب و تشویق نماید. این امر از طریق معمول اطلاع‌رسانی بانک و به ‌هزینه بانک صورت خواهد گرفت. در این راستا بانک می‌تواند جوائز و امتیازات خاصی را برای مشتریان به هزینه خود برقرار نماید.
 • بانک با روش‌های متعدد بانکی نظیر مسدودکردن بخشی از سپرده و یا اعطاء اعتبار به مشتری و یا از محل مطالبات کارکنان بانک و شرکت‌های تحت پوشش بازپرداخت اقساط خریدهای مشتریان مذکور را در سررسید مقرر اقساط خرید، تضمین‌می نماید. بدین منظور اعتباری را به مشتریان، کارکنان خود و شرکت‌های تحت پوشش به منظور خرید اقساطی از فروشندگان و تامین‌کنندگان کالا یا ارائه‌دهندگان خدمات که طرف قرارداد با ایزی‌لند هستند تخصیص می‌دهد و آن را به ایزی‌لند اعلام می‌نماید. متعاقباً  به‌مجرد اعلام ایزی‌لند وجه قسط پرداخت نشده را برای واریز بحساب فروشنده کالا (خدمات) در حساب ایزی‌لند نزد خود کارسازی می‌نماید.
 • بانک متعهد است به‌مجرد اعلام ایزی‌لند و حداکثر بلافاصله یک روز کاری پس از اعلام مبنی بر عدم پرداخت قسط، ترتیبی اتخاذ نماید تا بلافاصله نسبت به کارسازی مبلغ قسط به ایزی‌لند جهت واریز بحساب فروشنده کالا (خدمات) اقدام گردد.
 • بانک متعهد است راساً همکاری شعب بانک و سایر مدیریت‌های اجرایی بانک را جلب نماید و کلیه مساعی آنان را جهت اجرای مطلوب مفاد قرارداد بکار گیرد.

حقوق مادی و معنوی و مالکیت فکری سامانه ایزی‌لند و سایر نرم‌افزارهای ارائه شده توسط ایزی‌لند منحصراً متعلق به ایزی‌لند بوده و بانک یا هر شخص حقیقی یا حقوقی دیگر حق مشابه سازی، مهندسی معکوس و یا انتقال و اشتراک و یا اعطاء حق بهره‌برداری از تمام یا قسمتی ازآن ها را ندارد. ایزی‌لند صرفاً اجازه استفاده از نرم افزار های ارائه شده را داده و هیچگونه حق مالکیت برای بانک ایجاد نکرده و نمی‌کند. سامانه ایزی‌لند مشمول تمامی مزایا و حمایتهای قانون حمایت از حقوق پدیدآورندگان نرم‌افزارهای کامپیوتری و آییننامه‌های اجرایی آن می‌باشد و تمامی مندرجات آن در مقابل اشخاص حقیقی و حقوقی قابل استناد است.